Skąd pomysł na bloga i co się na nim znajdzie?

„Hello World!” odhaczone więc pora na kilka słów o tym skąd pomysł na bloga i co się na nim znajdzie.

Mam taki natrętny praktyczny zwyczaj, że czytając, ucząc się czy po prostu przegryzając przez jakiś bardziej złożony problem robię sporo notatek. Czasami naprawdę s p o r o notatek. Notatek, które zamiast kisić się u mnie na dysku mogłyby się potencjalnie komuś przydać.

By ProjectManhattan (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Czym zatem będę się dzielił w ramach tego bloga?

1. Zagadnienia związane z szeroko rozumianym zwinnym zarządzeniem produktami (agile product management) czy pracą z zespołami i organizacją będą pojawiać się w ramach cyklu Będąc Młodym Scrum Masterem. Nazwa jest trochę myląca bo młody już nie jestem ani nie planuję się ograniczać wyłącznie do Scruma, jest natomiast celowym nawiązaniem do bliskich mi pronaukowych blogów tj. Będąc Młodym Lekarzem czy Będąc Młodym Fizykiem, które zajmują się m.in. popularyzowaniem sceptycyzmu naukowego i debunkowaniem mitów. Sporo miejsca chciałbym również poświęcić błędom poznawczym (cognitive biases) i tym jaki mają wpływ na zespoły, organizacje i zarządzanie.

2. Jako, że za kilka tygodni wracam do bycia studentem (yay!), tym razem na SWPS, część mocy obliczeniowej chciałbym zarezerwować na notki o psychologii, niekoniecznie w nawiązaniu do zwinnych metod, biznesu czy zarządzania. Na pewno prędzej czy później napiszę też o moich nadziejach ale i pewnych wątpliwościach (patrz punkt 3) związanych z NVC jako metodą oraz ze społecznością wokół niej skupioną.

3. Last but not least od czasu do czasu wrzucę coś o sceptycyzmie naukowym, pseudonauce czy zwykłych bzdurach, których coraz więcej pojawia się w Internecie i poza nim.